Mamry Giżycko - Victoria Bartoszyce 1:0 (0:0)

• autor: Admin, 2010-08-15 22:42

Skład:Kamil Jaworski, Jan Kadziewicz(kapitan),Andrzej Cichocki, Hubert Lis, Kamil Krzemiński(80' Marek Milczarek) Łukasz Zych(75' Adrian Błudnicki) Mariusz Starosta, Przemysław Mikulak, Łukasz Małolepszy(70' Rafał Wasilewski) Tomasz Osipowicz,  Przemysław Mazurek.

Niewykorzystani zawodnicy: Błażej Jodko.

W II kolejce Victoria zmierzyła się w Giżycku z Mamrami. Ostatecznie przegrali 1:0, co było drugą przegraną w sezonie.

Początek meczu należał do Victorii. W 10 minucie Tomasz Osipowicz w sytuacji sam na sam minimalnie nie trafił bramkę. 5 minut również znalazł dla siebie pozycję do strzału, lecz piłka po jego strzale minęła bramkę gospodarzy.

W pierwszej połowie jeszcze blisko strzelenia gola był

Przemysław Mazurek, lecz piłka po strzale głową minęła bramkę Mamr. Gospodarze tylko raz groźnie odpowiedzieli w pierwszej połowie, na strzał z ostrego kąta zdecydował się zawodnik Mamr, ale dobrze interweniował Kamil Jaworski.

Początek drugiej połowy należał do gospodarzy, którzy byli częściej na połowie Victorii, ale to Victoria mogła strzelić gola, a mianowicie aktywny w dzisiejszym meczu Tomasz Osipowicz, który z 10 metrów trafił w słupek.

W ok. 60 minucie Mamry przeprowadziły akcję, po której padła jedyna bramka w dzisiejszym meczu. Zawodnik Mamr zdecydował się na akcję lewą stroną, kiedy był w polu karnym "położył na ziemię" Łukasza Małolepszego i z  5 metrów uderzył po długim rogu, nie dając szans Kamilowi Jaworskiemu. Później Mamry stworzyło kilka sytuacji, lecz nie strzelili już więcej bramek w dzisiejszym meczu, bo albo dobrze interweniował Kamil Jaworski lub obrońcy Victorii wybijali piłkę.

W końcówce Victoria mogła strzelić dwa gole. Po uderzeniu głową przez zawodnika Victorii piłkę wybił przed siebie

bramkarz Mamr, trafiając w swojego zawodnika i piłka wróciła do bramki. I tu jest pytanie? Czy padł gol? Sędzia liniowy nic nie pokazał, bo po prostu nie mógł widzieć, bo nie zdążył za akcją, będąc 5 metrów od bramki. W doliczonym czasie sędzia nie podyktował ewidentnego faulu w polu karnym na Andrzeju Cichockim, który był trzymany za koszulkę. Tak jak w poprzedniej akcji: sędzia główny i sędzia liniowy nie zdążyli za akcją.

Można zwalać winę na sędziego, że trochę pomógł gospodarzom, ale mecz mógłby być już rozstrzygnięty w I połowie, kiedy to zawodnicy Victorii dochodzili do dogodnych sytuacji, lecz brakowało skuteczności.