Aktualności

Sparingii Victorii Bartoszyce

• autor: Admin, 2010-07-31 22:44

Przed nadchodzącym sezonem Victoria przygotowuje się grając sparingi.

Jak dotąd rozegrała 4 sparingi, z czego jak dotąd wygrała 2 mecze, jeden zremisowała a także jeden przegrała.

24 lipca Victoria zmierzyła się w Bezledach z tamtejszą Granicą.

W pierwszej połowie Victoria miała sporą przewagę, co potwierdziła dwoma trafieniami: Tomasza Konieczka i Przemysława Mazurka. Po pierwszej połowie, Victoria schodziła z przewagą 2 goli. Po przerwie trener Victorii, Daniel Chruściel, dał zagrać juniorom starszych, którzy byli wspomagani przez 3 starszych kolegów. Początek drugiej połowy należał do Granicy, która strzeliła gola na 2:1.

Po następnych minutach Victoria prowadziła już 4:1, po dwóch trafieniach Przemysława Mazurka. Chwile później Victoria straciła gola po błędach w kryciu, a po kilku następnych minutach było już 4:3 ,kiedy to zawodnik Granicy zdecydował się na strzał z ok. 25 metrów i uderzył pod poprzeczkę pokonując Kamila Jaworskiego. Mecz był toczony w dziwnych warunkach. Granica Bezledy nie zapewniła sędziego, więc musiał sędziować człowiek z Bezled, który dość często nie pokazywał 2-3 metrowych spalonych, a bramka na 5:4 była kuriozalna. W pojedynku sam na sam Kamil Jaworski łapie piłką wypuszczoną przez zawodnika Bezled, który potyka się o własne nogi, no i… karny. To jest całe podsumowanie sędziowania, które miało miejsce w tym sparingu.

Skład: :Jaworski, Kadziewicz,  Zawadzki Cichocki, Konieczek, Lis, Mikulak, Murawski, Krzywiec, Łajkowski, Krzemiński, Osipowicz, Mazurek , Wasilewski, Małolepszy, Błudnicki, Chotyniec, M. Milczarek, Zych.

3 dni później Victoria zmierzyła się z Czarnym Węgrów.

Victoria Bartoszyce wygrała 6:3 (2:3) w meczu kontrolnym z przebywającym w mieście na obozie zespołem Czarni Węgrów.

Mateusz Zawadzki, tymczasowy bramkarz Victorii, ubiega zawodnika Czarnych Węgrów

Na mecz z 6. drużyną poprzedniego sezonu mazowieckiej okręgówki (grupa siedlecka) nie przyszedł żaden z bramkarzy Victorii. Dlatego miedzy słupkami stawali zawodnicy z pola: w pierwszej połowie Mateusz Zawadzki, po przerwie Hubert Lis.

Od początku gospodarze mieli problemy z szybko grającymi piłkarzami z Węgrowa. Ci grali krótkimi podaniami, dużo i szybciej biegali, i już po nieco ponad dziesięciu minutach prowadzili 2:0, a obie bramki padły w identyczny sposób - po prostopadłych podaniach i wyjściu zawodników Czarnych sam na sam.

Kilka minut później kontaktowego gola zdobył po podaniu Przemysława Mazurka Tomasz Osipowicz, ale piłkarze z Węgrowa znowu odskoczyli na dwie bramki. Jeszcze przed przerwą drugiego gola dla Victorii zdobył z karnego (faul na Mazurku) Przemysław Mikulak.

W drugiej połowie przebieg gry wyglądał zupełnie inaczej. Bartoszyczanie uspokoili grę i zaczęli dyktować swoje warunki. Zaowocowało to czterema golami.

Victoria Bartoszyce - Czarni Węgrów 6:3 (2:3)

0:1 - Krasnodębski (2), 0:2 - Pabian (11), 1:2 - Osipowicz (14), 1:3 - Krasnodębski (21), 2:3 - Mikulak (33 karny), 3:3 - Krzemiński (47), 4:3 - Krzywiec (69), 5:3 - Mazurek (77), 6:3 - Łajkowski (85)

VICTORIA: Zawadzki - Cichocki, Konieczek, Lis, Mikulak, Murawski, Krzywiec, Łajkowski, Krzemiński, Osipowicz, Mazurek oraz Starosta, Wasilewski, Małolepszy, Błudnicki, Chotyniec, M. Milczarek, Ł. Zych

29 lipiec 2010

W meczu Victoria Bartoszyce pokonała 3:2 (2:0) beniaminka klasy okręgowej Wilczka Wilkowo. Do przerwy dwie bramki dla "Vikci" zdobył Tomasz Osipowicz, po przerwie trzecie trafienie dołożył Przemysław Mazurek.

Skład Victorii: Skierś - Murawski, Krzywiec, Mikulak, Konieczek, Krzemiński, Osipowicz, Łajkowski, Starosta, Mazurek, Lis oraz Parwicki, M. Milczarek, Błudnicki, Wasilewski, Małolepszy, Chotyniec

31 lipiec 2010

Victoria zremisowała 4:4 z Błękitnym Orneta. Victoria już po 20 minutach przegrywała 2:0 po błędach w kryciu. Na odpowiedź kibice nie musieli długo czekać, bo już chwilę później Mariusz Starosta strzelił gola na 2:1. Jeszcze przed przerwą drużyna gości podwyższyła wynik na 3:1. 10 minut po rozpoczęciu drugiej połowy po dośrodkowaniu Hubert Lis wyprzedził bramkarza Ornety i było tylko 3:2. Po tym golu Victoria miała przewagę, lecz po stracie w środku pola to goście strzelili gola i było 4:2. W końcówce Victoria strzeliła dwa gole a ich autorstwem był Przemysław Mazurek(asysty: Tomasz Osipowicz,Radosław Łajkowski) i ostatecznie zremisowała z czwarto ligowym zespołem.

Skład Victorii: Skierś - Murawski, Krzywiec, Mikulak, Krzemiński, Krzemiński, Osipowicz, Łajkowski, Starosta, Mazurek, Lis, Zych oraz Parwicki, M. Milczarek, Błudnicki, Małolepszy, Konieczek.

PS Pierwszy mecz w tym sezonie Victoria rozegra w piątek o 18 z Granicą Bezledy. Mecz zostanie rozegrany na stadionie im. Kazimierza Górskiego w Bartoszycach.